Doğalgaz ve Su Boruları

Anasayfa » Doğalgaz ve Su Boruları

Doğalgaz Boruları

LPG tesisatlarında, petrol hatlarında ve doğalgaz hatlarında kullanılan doğalgaz boruları, TS EN ISO 3183 ve API 5L üretim standartlarında, düz uçlu veya kaynak ağzı açılmış şekilde siyah astar boyalı olarak üretilmektedir.

Yüksek teknolojili makinelerde üretilen doğalgaz boruları, basınç testi, sızdırmazlık testi, metalografik muayene ve tahribat testleri gibi birçok mekanik teste ve analize tabi tutulmakta ve üretilen her doğalgaz borusunun bu analizler sonucunda test sertifikası oluşturulmaktadır.

Standart olarak 6 metre boyunda üretilen doğalgaz boruları özel istek doğrultusunda farklı boylarda da üretilebilmektedir.

Çap ½” (21,3 mm) ile 12” (323,9 mm) arasında değişin ölçülerde üretilebilen doğalgaz boruları yine özel istek doğrultusunda koruyucu yağ, epoksi, polietilen gibi koruyucular ile kaplanabilmektedir.

Tamamlayıcı detay özellikler:

Boru uçları: Düz uçlu veya kaynak ağızlı.

Kaplamalar: Siyah astar boyalı, harici koruyucu yağlı, polietilen (PE) kaplı, epoksi kaplı.

Üretim Aralığı: DN15 1/2” – DN300 12” (21,3 – 323,9 mm)

Su Boruları

Su boruları genel olarak su tesisatları, yangın hatları, sulama hatları, basınçlı hava tesisatları, kimyasal sıvı ve gaz tesisatları, mekanik tesisatlar ve havalandırma sistemlerinde kullanılmaktadır. TS EN 10255, TS EN 10217 ve ASTM A53 standartlarında üretilen su boruları düz uçlu, dişli&manşonlu, kaynak ağızlı veya yivli şekilde boyalı ve galvaniz kaplı olarak müşteri talebine göre imal edilebilmektedir.

Boyalı olarak genelde siyah veya kiremit rengi boya ile kaplanarak üretilen su boruları, galvanizli olarak istendiği takdirde sıcak daldırma galvaniz kaplama metodu kullanılarak üretilmektedir.

Birçok mekanik teste ve analize tabi tutulan su boruları özellikle sızdırmazlık testinden ve girdap akım testinden geçirilmekte ve üretilen her su borusunun bu testler sonucunda analiz sertifikası oluşturulmaktadır.

Standart olarak 6 metre boyunda üretilen su boruları özel istek doğrultusunda farklı boylarda da üretilebilmektedir.

Çap ½” (21,3 mm) ile 12” (323,9 mm) arasında değişin ölçülerde üretilebilen su boruları yine özel istek doğrultusunda koruyucu yağ, epoksi, polietilen gibi koruyucular ile kaplanabilmektedir.

Tamamlayıcı detay özellikler:

Boru uçları: Düz uçlu, kaynak ağızlı, dişli&manşonlu, yivli.

Kaplamalar: Siyah astar boyalı, sıcak daldırma galvaniz kaplı, harici koruyucu yağlı, polietilen (PE) kaplı, epoksi kaplı.

Üretim Aralığı: DN15 1/2” – DN300 12” (21,3 – 323,9 mm)

Doğalgaz ve Su boruları hakkında daha detaylı bilgi almak için satış ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

Doğalgaz Boruları
Su Boruları